Geschiedenis
De oprichting van de Hoekstra & van Eck Groep dateert uit 1967. De heer Tj. Hoekstra startte in dat jaar in Monnickendam zijn bedrijf in makelaardij. Hij is daarmee de grondlegger van de Hoekstra & van Eck Groep. Zijn zoon trad een jaar later tot het bedrijf toe en zette de assurantieafdeling op.
Met de komst van de heer Van Eck, die in 1980 samen met Hoekstra Junior het bedrijf voortzette, werd de huidige combinatie van makelaardij, assurantiën en hypotheken verder uitgebouwd. Zij geloofden in het succes van een breed dienstenpakket en boden personeelsleden met de vereiste papieren de mogelijkheid om een eigen vestiging op te zetten en medeaandeelhouder te worden. Het bedrijf groeide in hoog tempo, sinds begin jaren negentig kwam er gemiddeld ieder jaar een vestiging bij.
In 1999 hebben de de heren Hoekstra en Van Eck het bedrijf verkocht waardoor nu Eric Bond grootaandeelhouder is.
Een andere mijlpaal in de geschiedenis van de Hoekstra & van Eck Groep is de samenwerking die de Groep in 2006 met Hendriks Makelaardij is aangegaan. Daarmee is één van de grootste NVM woningmakelaars in het land ontstaan.








